Kategorie
Remont

Mocowanie folii na drążku

WallRail-FD-inzet-horizontaal

Mocowanie folii na drążku

Doskonałym zamocowaniem folii lub płótna do aluminiowej rurki może być krótki odcinek przeciętej na boku rurki z PCW. Dzięki sprężystości będzie ją można lekko nasunąć na płótno i uzyskać silne dociśnięcie. Jednakże, aby nasunąć rurkę z PCW trzeba wykonać szersze na około 1 cm przecięcie na boku. Lepiej jednak zastąpić je grubszymi rurkami z polietylenu lub nawet rurkami wyciętymi ze starego gumowego węża ogrodnicznego.

Uchwyt dla mydła

Mydło zawieszone w powietrzu przy umywalce szybko wysycha po użyciu, a tym samym przedłuża się jego trwałość. To lepsze niż odkładanie go na różnego rodzaju podstawki i kratki. W bardzo prosty sposób możemy zapewnić zawieszenie mydła wmontowując w dowolny uchwyt kawałek silnego magnesu. Można go zawsze wkleić klejem dwuskładnikowym. Z kolei w kawałek zawieszanego mydła wciskamy zwykły kapsel od butelki. W niczym nie przeszkodzi w jego użyciu, natomiast zawiesi mydło.

Podstawka do malowania kul i jaj

Małe kuliste przedmioty, np. pisanki, do malowania podpiera się w prostym uchwycie-przyrządzie ze styropianowego klocka, w który wbija się cienkie gwoździki lub szpilki. Na nich układa się przedmiot. Doświadczalnie trzeba dobrać rozstawienie trzech gwoździków, aby kulka lub malowane jajko opierało się pewnie i nie spadało z podparcia. Dobierając odpowiednio układ gwoździ można podpierać inne przedmioty o skomplikowanych nawet kształtach.

Wieszak z taśmy

Drobne przedmioty o niewielkim ciężarze możemy z powodzeniem powiesić na ścianie bez wiercenia otworów ceglanych. Wystarczy do zawieszenia użyć kawałka taśmy obustronnie klejącej. Przycięty jej kawałek przyklejamy najpierw do odkurzonej ściany, a po zerwaniu osłaniającego papieru mocno dociskamy wieszany przedmiot np. mały obrazek. Długość paska taśmy powinna być tym większa, im cięższy jest zawieszany przedmiot Najsilniejsze zamocowanie będzie w przypadku ścian pomalowanych farbami emulsyjnymi lub olejowymi.