Kategorie
Remont

Podkład pod boazerię

Podkład pod boazerię

Układając boazerię z desek, listew lub paneli boazeryjnych poszczególne jej elementy mocujemy do drewnianego podkładu. Tworzą go poziome listwy (dla boazerii z pionowym układem elementów) o wymiarach 2,5×6 cm przykręcone do ściany wkrętami i kołkami rozprężnymi. Listwy mocuje się w rozstawie co 40 cm, gdy elementy boazeryjne nie są grubsze niż 10 mm. Dla desek lub paneli o grubości większej niż 10 mm rozstaw można zwiększyć do 60 cm. Listwy dolną i górną przykręcamy w odległości 10-15 cm od podłogi i sufitu.

Podest z drabiną

Prowadzenie prac w klatce schodowej w budynkach jednorodzinnych jest mocno utrudnione, ze względu na wysokość tego pomieszczenia i trudności w ustawieniu drabin i wszelkiego rodzaju pomostów. A takie są konieczne przy malowaniu ścian i sufitów, wymianie oświetlenia itp. Nawet niska drabinka oparta skośnie o ścianę i ustawiona, na którymś ze stopni może utworzyć wygodne podparcie dla podestu z grubej deski lub kilku zbitych ze sobą. Drugi koniec opiera się o bieg schodów.

Półka na drabinę

Wiele domowych drabinek używanych w mieszkaniu do różnych prac nie jest wyposażonych w górną półeczkę. A taka umożliwia np. odkładanie narzędzi i materiałów w czasie pracy. Warto z kawałka płyty i kilku płaskowników np. aluminiowych zrobić zawieszaną półkę. Taką będzie można łatwo zawiesić na dogodnej wysokości po prostu zahaczając o szczeble drabiny. Dodatkowym udogodnieniem będzie niski reling otaczający półkę ze wszystkich stron. Na takiej półce nie można jednak stawać nogami.