W raz otworzonej puszce farby tworzy się na jej powierzchni kożuch, trudny do usunięcia. Aby nie powstał, trzeba przechowywać puszki odwrócone do góry dnem. Warto przy tym na denka nanieść kroplę farby, aby móc łatwo znaleźć szukany kolor. Na wierzchu tak przechowywanej farby utworzy się jednak kożuch, ale bardzo cienki. Po odwróceniu puszki znajdzie się na spodzie warstwy farby i nie będzie przeszkadzał w jej nabieraniu.
Wsunięcie listew
Deski podłogowe lub listwy boazeryjne łączy się na ogół wsuwając pióro jednej we wpust drugiej. Najtrudniej zrobić to montując ostatnią przy ścianie, gdyż nie ma miejsca na lekkie cofnięcie jej celem wprowadzenia pióra we wpust. Można natomiast wsuwać jednocześnie deskę ostatnią i przedostatnią. W obu daje się wtedy skośnie ustawić pióra we wpustach, co umożliwi ich wsunięcie w ograniczoną przestrzeń. Po wsunięciu deski można będzie ustawić ją w normalnym, płaskim położeniu i zamocować do legarów lub listew podkładowych.
Piłowanie bez strzępienia
Przy intensywnym używaniu piły stołowej poszerza się szczelina w stole, co powoduje strzępienie krawędzi w miejscu przecinania. Aby tego uniknąć, warto do stołu zamocować kawałek płyty lub sklejki ściśle przylegającej do brzeszczotu. Oczywiście po pewnym czasie i taka nakładka ulegnie zniszczeniu, ale wtedy łatwo ją będzie wymienić na nową. Nakładkę należy przybić do stołu pilarki kilkoma małymi gwoździkami. Ten sposób jest polecany do pilarek z drewnianymi blatami.
Stalowe linki splatane
Każde przecięcie na długości stalowych linek plecionych wiąże się z samoczynnym rozplataniem końca. A rozplecioną linkę trudno spleść na powrót Aby się jednak przed tym zabezpieczyć, przed przecięciem należy wokół linki tuż przy miejscu przecięcia nanieść kroplę lutu miękkiego i rozprowadzić go na obwodzie. Po zastygnięciu można linkę przeciąć dowolną metodą. Jeżeli koniec zaczyna się rozplatać, to przed lutowaniem należy koniec przewiązać cienkim i miękkim, najlepiej wiązałkowym drutem.