Kategorie
Architektura

Rozwiązania nietypowe oparte na technologii “lekkiej-mokrej”

tmpaf03-1System paneli ocieplających.

Prefabrykowany panel ocieplający montuje się na wybranych fragmentach elewacji. Jest to technologia do stosowania na ścianach nośnych o gęstości min. 1200 kg/m3 (ceramika, beton).
•    W lecie słońce jest wysoko i promienie słoneczne padając na ścianę pod kątem ostrym są odbijane od warstwy zewnętrznej elementu, nie nagrzewając go.
•    W zimie słońce jest nisko i promienie padając na ścianę pod małym kątem wnikają w głąb elementu ocieplającego, dając efekt ogrzewania.

System pasywnego pozyskiwania energii słonecznej przez elewację, to system przeźroczystych elementów ocieplających, które przepuszczają światło do powierzchni ściany konstrukcyjnej. Tam światło podlega zamianie na ciepło i nagrzewa ścianę konstrukcyjną. System jest tak pomyślany, by ilość światła jaka wnika w głąb ściany i ilość światła ulegającego odbiciu, była uzależniona od kąta padania promieni słonecznych.

System elewacji wentylowanej, zalecany jest do stosowania w odnawianych budynkach o zniszczonej elewacji i wilgotnych ścianach zewnętrznych. Płyty elewacyjne mocowane są na drewnianej lub metalowej konstrukcji wsporczej. Pomiędzy konstrukcją zakłada się ocieplenie z wełny mineralnej z pozostawioną szczeliną wentylacyjną. Płyty elewacyjne pokrywane są bezcementową zaprawą z wtopioną siatką z włókna szklanego i wykończone tynkiem żywicznym lub silikonowo-żywicznym.

tmpaf03-2System elewacji wentylowanej wykonanej w technologii “lekkiej-mokrej”