Kategorie
Budowa Remont

Tapety z klejem

tapetyTapety z klejem

W sklepach z artykułami budowlanymi i wyposażenia mieszkań można kupić różnego rodzaju tapety z fabrycznie naniesionym klejem na spód brytu. Przyklejanie takich tapet jest dużo łatwiejsze niż tych standardowych. Tapety te są pakowane w specjalne pudełka tekturowe pokryte wewnątrz folią. Przed przyklejaniem trzeba do pudełka nalać czystej wody. Po kilku minutach, gdy tapeta nawilży się w sposób odpowiedni do przyklejenia, ustawiamy pudełko przy ścianie w miejscu tapetowania i z niego odwijamy cały bryt.

Nawilżanie tapety papierowej

Właściwe naklejenie tapety papierowej, a za taką uważa się wszystkie, które mają spodnią warstwę papierową wymaga jej dobrego nawilżenia, poprzez nasączenie klejem do tapet. Dlatego po posmarowaniu brytu klejem, należy go odpowiednio dożyć i odłożyć na kilka minut, aby tapeta dobrze nasiąknęła w każdym miejscu. Odpowiednio już nasączony i złożony bryt łatwiej jest przenosić i przyklejać do ściany umiejętnie rozwijając. Optymalny sposób składania brytu to najpierw od dwóch końców składamy do środka aby klej stykał się z sobą, następnie znowu składamy do środka.

Duży stół

Trudno większą liczbę gości usadzić przy małym stoliku lub w małych mieszkaniach niemożliwe jest ustawienie większego stołu na stałe. Łatwo sobie jednak poradzimy, przechowując np. za szafą większy kawał grubszej sklejki lub płyty wiórowej. W razie potrzeby, ułożony na stoliku utworzy blat o wymiarach dużo większych. Aby uniknąć przechylania i spadku ze stolika, na jego spodzie umieścimy 2-4 zamki z drewna lub metalu. Zamki po obróceniu wokół osi zahaczą ramionami o blat stolika kotwiąc do niego większy, dodatkowy blat naszego nowego stołu.

dom rozbudowaOkna typu Patio

Idealnym rozwiązaniem wyjścia na wszelkiego rodzaju tarasy są wieloskrzydłowe okna typu Patio. Część ze skrzydeł można bądź rozwierać, bądź tylko odchylać do wietrzenia pomieszczenia. Część skrzydeł można z kolei złożyć i przesunąć na jedną stronę, uzyskując całkowite otwarcie przejścia na taras. Specjalne okucia do tego typu okien można stosować zarówno w oknach drewnianych, jak i z PCW. Skrzydła drewniane, jednoramowe bądź też skrzydła z PCW wyposaża się w jedno- lub dwukomorowe szyby zespolone.