Układając deski na legarach podłogowych, należy stosować wyłącznie drewno sezonowane i dobrze wyschnięte, o jednakowej grubości. Drewniane legary izolowane akustycznie paskami z korka muszą luźno leżeć na podłożu. Każde sztywne połączenie z podłożem niweczy efekty zastosowanych środków wygłuszających. Niwelacja jest prostsza, jeśli najpierw wyznaczymy punkty ustalające wysokość co czwartego lub co piątego legara, a następnie wypoziomujemy w stosunku do nich pozostałe, znajdujące się między nimi. Jako podkładek można użyć klocków z tworzywa sztucznego stosowanych do niwelacji łat poszycia sufitów i ścian. Aby klocki się nie ześlizgiwały, należy je przymocować do legarów przy pomocy taśmy klejącej.
W trakcie skręcania desek, miejsca przeznaczone na wkręty należy przewiercić, aby pióra nie odkształcały się i nie rozszczepiały. W przypadku twardszych rodzajów drewna zagłębienie łbów wkrętów może się okazać trudne. Należy wtedy wiertło zaopatrzyć w nakładany pogłębiacz.
Konieczne jest wykonanie szczelin dylatacyjnych również wokół rur ogrzewania. Najpierw otwornicą należy wyciąć przepusty dla rur, a następnie w pokazany sposób wyciąć kawałek deski wyrzynarką. Wycięty fragment, po ułożeniu podłogi, trzeba wkleić na jego miejsce. Szczeliny można zakryć rozetkami.
Listwy podłogowe przycinamy w narożnikach pod kątem, najlepiej precyzyjną piłą uciosową z regulowaną prowadnicą.
Listwy mocujemy do ścian kołkami rozporowymi i wkrętami. Ich styki przycinamy skośnie, by były niewidoczne.
Deski pokrywa się specjalnym woskiem, odpornym na ścieranie. Deski surowe można impregnować barwiąc je na dowolny kolor odpowiednim woskiem dekoracyjnym.