Kategorie
Remont

Wygodne pojemniczki warsztatowe

Wygodne pojemniczki warsztatowe

Na półkach w warsztacie domowym nigdy nie ma zbyt dużo miejsca. Jeżeli jednak do ich spodu przykręcimy pokrywki od słoików, to otrzymamy wygodne do użycia pojemniczki do przechowywania drobnych gwoździ, wkrętów itp. elementów montażowych. Słoiczki łatwo odkręcić z pokrywki i wybrać z nich potrzebne elementy, a następnie ponownie nakręcić na przymocowaną pokrywkę. Poprzez szklane ścianki doskonale rozpoznajemy zawartość każdego słoiczka.

Okładzina słupa

Nowością na naszym rynku są specjalne okładziny do dekoracji słupów lub elementów o dowolnych krzywiznach. Okładzina składa się z szeregu równolegle ułożonych drobniutkich listewek naklejonych na mocne płótno. Dzięki temu arkusz okładziny łatwo przykleić na obwodzie słupa lub dowolnej krzywiźnie za pomocą odpowiedniego kleju budowlanego. Listewki są bądź wykończone lakierem lub w stanie surowym do dowolnego wykończenia poprzez bejcowanie na dowolny kolor i lakierowanie.

Kabina lakiernicza z pudła

Doskonałą komorą lakierniczą do natryskowego malowania mniejszych przedmiotów może być duże pudło tekturowe. Przedmiot ustawia się wewnątrz. Ścianki pudła ograniczą rozpylanie farby na boki. Po wykonaniu wszystkich malowań pudło można złożyć i wyrzucić na śmietnik. Warto więc przechowywać w warsztacie domowym złożone duże pudło tekturowe np. od telewizora, aby zastosować je do takiego malowania natryskowego.

Uchwyt do przenoszenia szyb

Wygodnie – i przede wszystkim bezpiecznie – możemy przenosić tafle szklane przy użyciu nosidła wygiętego z grubego drutu. Należy je owinąć taśmą w miejscu chwytu i w zagięciach, w których opiera się szyba. Wielkość uchwytu trzeba dobrać doświadczalnie w taki sposób, aby krawędź przenoszonej dużej szyby znalazła się na wysokości 30-40 cm nad ziemią.

Ogranicznik otwarcia okna

Uchylenie skrzydła okiennego lub drzwiowego można wygodnie ustalić za pomocą starej sprężyny. Jej zwoje umożliwiają zahaczenie zamka przy dowolnej wielkości uchylenia. Aby jednak wsunąć zaczep zamocowany na drugim skrzydle okna miedzy zwoje sprężyny trzeba ją silnie rozciągnąć tak, aby trwale rozluźnić zwoje. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić 3-5 mm. W oknie powinniśmy zamontować tak rozciągniętą sprężynę o długości 15 cm.

Uchwyt montażowy do skrzyni

Przy montażu mebli z płyt można sobie pomóc specjalnymi uchwytami w kształcie klocków. Wycięciami nasuwa się je na krawędzie łączonych płyt, co je utrzymuje w żądanym położeniu. W tym wypadku szerokości wycięć w klockach powinny być równe grubości płyt. Dla prawidłowego zamocowania klocki powinny mieć wycięcie o głębokości 3-5 cm.

Przenoszenie tafli szkła

Pętla z grubego sznura, nałożona na dwa dolne rogi szyby, pozwoli na wygodne i bezpieczne przenoszenie dużych szyb. Jednakże trzeba zastosować gruby sznurek lub linkę z tworzywa lub włókna. Wielkość pętli trzeba dobrać w taki sposób, aby szyba podtrzymywana w uchwycie znajdowała się dokładnie pod pachą. Drugą ręką podtrzymujemy taflę szkła w czasie transportu.

Proste parkowanie

Stara opona przymocowana do ściany może tworzyć doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniem parkującego w garażu samochodu. Powinna być zawieszona na wysokości zderzaka. Oczywiście nawet takie zabezpieczenie nie zwalnia od uważnego i dokładnego parkowania samochodu w garażu lub też na podjeździe czy wiacie.